Rakúsko: Teroristi z IS plánovali útok na Viedenský maratón – podarilo sa ho na poslednú chvíľu odvrátiť

Rakúsko: Teroristi z IS plánovali útok na Viedenský maratón – podarilo sa ho na poslednú chvíľu odvrátiť

Stačilo málo a v poslednej dobe sa mohol stať najhorší masaker, aký Kedy Rakúsko zažilo. Táto krajina je jednou z najviac islamizovaných a bunky islamských teroristických milícií boli objavené niekoľkokrát. A nie je to len o imigrantských moslimoch, ale aj o tých, ktorí sa už narodili v Rakúsku, ako napríklad útočník, ktorý pred 2 rokmi pri útoku zastrelil 4 ľudí a mnohých ďalších zastrelil.

Vyšetrovatelia štátnej bezpečnosti dokázali katastrofe zabrániť na poslednú chvíľu: islamskí teroristi naplánovali útok výbušninami 24. apríla na tohtoročnom Viedenskom maratóne. Podujatia sa zúčastnilo 30 000 bežcov.

Zdá sa, že radikálni moslimovia IS chceli pomstiť smrť svojho vodcu Abú Ibrahima al-Hashimiho a za cieľ útokov si vybrali hlavné udalosti v Európe. Teroristický boss sa odpálil na severozápade Sýrie počas nasadenia amerického špeciálneho komanda. Následné výzvy na pomstu si vypočuli aj predstavitelia spravodajskej služby DSN (predtým BVT). Spolu s ďalšími službami sa im podarilo odhaliť spiacu bunku.

Plánovaný útok vo Viedni si mal brať príklad z teroristického útoku na Bostonskom maratóne.

Podľa ministerstva vnútra sú podporovatelia IS identifikovaní ako občania Iraku so sídlom v Rakúsku, ktorí údajne prevzali vedúcu úlohu počas heyday IS.

 

Kujtim F.

Plán nevyhnutne vyvoláva strašné spomienky na teroristický útok vo Viedni 2. novembra 2020. Štyria ľudia boli zabití rukou viedenského vraha Kujtima F., ktorý zničil životy mnohých ďalších len za deväť minút jeho besnenia.

Veľa detí sa zúčastnilo viedenského maratónu
Teror v Bostone bol vzorom pre teroristov, ktorí chceli zaútočiť vo Viedni
Páchatelia z Bostonu
0Shares
Ostatné športy Šokujúce Šport