Na životoch mačiek záleží: Francúzsky futbalista, sa ospravedlnil po tom, ako sa na internete objavili zábery, na ktorých brutálne kope do svojej mačky

Na životoch mačiek záleží: Francúzsky futbalista, sa ospravedlnil po tom, ako sa na internete objavili zábery, na ktorých brutálne kope do svojej mačky

zdroj fotka: Kurt Zouma, screenshot video twitter

 

Kurt Zouma vyhlásil, že sa „hlboko ospravedlňuje“ po tom, čo sa objavili zábery, ktoré údajne ukazujú, ako francúzsky futbalista násilne kope svoju mačku po podlahe v kuchyni.

Na titulnej strane najpredávanejšieho britského bulvárneho denníka The Sun sa v utorok objavili znepokojujúce zábery, na ktorých je vidieť, ako obranca West Hamu a francúzsky internacionál drží svoju bengálsku mačku a potom ju pustí na nohu a kope do nej ako do futbalovej lopty.

Dvadsaťsedemročný hráč, ktorý pred zápasmi často pokľakne na podporu hnutia Black Lives Matter, čo mnohí považujú za prejav morálnej nadradenosti, odvtedy vydal vyhlásenie, v ktorom sa za svoje činy ospravedlnil, čo vyvolalo pobúrenie skupín na ochranu zvierat a širšej verejnosti.

„Chcem vyjadriť hlbokú ľútosť všetkým, ktorých toto video rozrušilo,“ uviedol. „Chcel by som všetkých ubezpečiť, že naše dve mačky sú úplne v poriadku a zdravé.

„Celá naša rodina ich miluje a opatruje a toto správanie bolo ojedinelým incidentom, ktorý sa už nebude opakovať,“ tvrdí Zouma.

Zábery údajne natočil Francúzov brat Yoan, ktorý ich v nedeľu popoludní pravdepodobne zverejnil na Snapchate.

„Je to veľmi rozrušujúce video. Nikdy nie je prijateľné kopať, biť alebo fackovať zviera, či už za trest alebo z iných dôvodov,“ uviedol hovorca RSPCA. Píše portál RMX.

„Sme veľmi vďační ľuďom, ktorí nám nahlásia podozrenie na utrpenie zvierat, a chceli by sme ľudí ubezpečiť, že vždy preveríme a v prípade potreby prešetríme všetky sťažnosti, ktoré nám boli podané v súvislosti s ochranou zvierat,“ dodali.

0Shares
Futbal Šokujúce Šport Video