Taliansko v strachu: Nezvaný hosť na pobreží Jadranského mora ohrozuje reštaurácie a rybárov

Taliansko v strachu: Nezvaný hosť na pobreží Jadranského mora ohrozuje reštaurácie a rybárov

V Taliansku panujú veľké obavy. Šírenie modrého kraba ohrozuje nielen chov slávok, ale aj lokality na pobreží Jadranského mora.

V Taliansku koluje strach, alebo je prinajmenšom veľmi znepokojený: pretože v dovolenkových oblastiach pobrežia Jadranského mora sa čoraz častejšie objavuje nezvaný hosť, čo predstavuje veľkú výzvu pre krajinu v južnej Európe. Spúšťačom je malý morský tvor, ktorý v skutočnosti nazýva západný Atlantický oceán domovom. Zdá sa však, že táto okolnosť sa čoraz viac mení, keďže nezvaného hosťa možno čoraz častejšie odhaliť v európskych vodách a znepokojujúcim spôsobom aj v Jadranskom mori pri talianskom pobreží.

Zatiaľ čo inde v Taliansku sa pokuty znižujú, na pobreží Jadranského mora spôsobuje problémy úplne iný návštevník. Týka sa to modrého kraba, ktorý si v tejto krajine dokonca našiel cestu do Baltského mora. Zviera, známe aj ako modrý plávajúci krab, tam bolo zistené v máji 2023. Tento druh však v súčasnosti spôsobuje bolesti hlavy rybárom a majiteľom reštaurácií v Taliansku.

V časoch, keď sa dovolenkári v Taliansku sťažujú na dve eurá za prázdny tanier alebo reštauračnú službu, hrozí, že nezvaný hosť na talianskom pobreží Jadranského mora privedie do existenčných obáv nielen rybárov, ale aj reštaurácie. Koniec koncov, strava modrého kraba zahŕňa malé ryby a mäkkýše.

zdroj

0Shares
Šokujúce