Ak pôjde Norbert Bödör opäť do väzby, bude to podľa Sakovej hanba pre Slovensko

Ak pôjde Norbert Bödör opäť do väzby, bude to podľa Sakovej hanba pre Slovensko

13.1.2022 (Webnoviny.sk) – Ak bude podnikateľ Norbert Bödör opätovne väzobne stíhaný, bude to hanba pre Slovensko. V diskusnej relácii Na hrane televízie Joj to povedala opozičná poslankyňa Denisa Saková (Hlas-SD).

V žiadnej inej krajine Európskej únie totiž podľa nej nie je možné „reťazenie“ väzobných stíhaní.

Prípad je známy už dlhšie

„Toto Európsky súd pre ľudské práva jasne povedal, že je to neprípustné,“ povedala Saková s tým, že na Slovensku sa táto praktika napriek tomu toleruje.

Navyše je podľa bývalej ministerky vnútra prípad údajného úplatku pre bývalého šéfa finančnej polície Bernarda Slobodníka v rámci kauzy Judáš známy už dlhšie, preto malo byť Norbertovi Bödörovi prípadné obvinenie vznesené bezodkladne.

„Táto akcia mi pripadá taká trošku narýchlo, nejaká nepripravená. Neviem, čo to celé má znamenať, „ povedala na margo opätovného zadržania Norberta Bödöra.

Mikulec nemá detailné informácie

Podľa ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) nebol o prepustení stíhaného podnikateľa informovaný ani vyšetrovateľ, ani dozorový prokurátor.

Doplnil ale, že k samotnému prípadu nemá detailné informácie, preto sa mu o tom ťažko hovorí.

„My sme dokonca nemali dnes ani to rozhodnutie Ústavného súdu SR, ktoré hovorilo o tom prepustení,“ doplnil minister. Dodal, že predpokladá, že orgány činné v trestnom konaní riešia takéto situácie tak, ako im to ukladá zákon.

Viac k témam: Akcia „Dobytkár“, Kauza Očistec, Väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak pôjde Norbert Bödör opäť do väzby, bude to podľa Sakovej hanba pre Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko