Medzinárodné letecké dni SIAF 2022 budú opäť na letisku Kuchyňa, lákadlom majú byť aj vrtuľníky Black Hawk (video)

Medzinárodné letecké dni SIAF 2022 budú opäť na letisku Kuchyňa, lákadlom majú byť aj vrtuľníky Black Hawk (video)

10.7.2022 (Webnoviny.sk) – Jedným z lákadiel medzinárodných leteckých dní SIAF 2022 má byť aj predstavenie a ukážky vrtuľníkov UH-60M Black Hawk z prešovského Vrtuľníkového krídla generálplukovníka Jána Abruša. Tohtoročné letecké dni sa uskutočnia na letisku Kuchyňa pri Malackách 27. a 28. augusta.

Predvedú viaceré lietadlá

„Nebude chýbať sólo, ale aj skupinové vystúpenie dvoch Black Hawkov počas predvádzania špeciálnej ukážky v podaní jednotky 5. pluku špeciálneho určenia, ktorý je súčasťou Síl pre špeciálne operácie Ozbrojených síl Slovenskej republiky,“ uviedol na sociálnej sieti organizátor leteckých dní.

O dynamické ukážky sa počas soboty i nedele majú postarať okrem iných aj lietadlá C-27J Spartan, L-39 Albatros.

„Návštevníci si budú môcť vďaka vrtuľníkovej a automobilovej technike vychutnať ukážky zastavenia vozidla, zlaňovania špeciálov a zaistenia osôb. Na statike budú môcť návštevníci obdivovať jeden vrtuľník UH-60M Black Hawk, lietadlá L-410, L-39 Albatros a podľa dostupnosti pravdepodobne aj MiG-29,“ dodal organizátor.

Zobraziť fotogalériu k článku:
SIAF 2021: Medzinárodné letecké dni (fotografie)

Pripomenie sa aj viacero výročí

Medzinárodné letecké dni SIAF 2022 na letisku Kuchyňa pri Malackách majú byť bez akýchkoľvek pandemických opatrení. Ochorenie COVID-19 a opatrenia s ním súvisiace totiž organizátorom komplikovali realizáciu minuloročného podujatia, ktoré sa vôbec prvýkrát konalo na letisku pri Malackách a nie na Sliači.

Medzinárodnými leteckými dňami si Slovensko pripomenie aj niekoľko dôležitých výročí. Okrem toho, že budú súčasťou oficiálnych osláv 78. výročia Slovenského národného povstania, oslávi sa na nich aj 29. výročie Ozbrojených síl SR, 18. výročie vstupu SR do Európskej únie a Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) i deň Ústavy SR. Významná bude spomienka 100. výročia narodenia konštruktéra lietadla Aero L-39 Albatros Jana Vlčka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Medzinárodné letecké dni SIAF
Zdroj: Webnoviny.sk – Medzinárodné letecké dni SIAF 2022 budú opäť na letisku Kuchyňa, lákadlom majú byť aj vrtuľníky Black Hawk (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko