Modelka, ktorá zrazila študentku Linh, sa koncom októbra postaví pred súd

Modelka, ktorá zrazila študentku Linh, sa koncom októbra postaví pred súd

15.7.2022 (Webnoviny.sk) – Okresný súd Bratislava II vytýčil na 27. októbra hlavné pojednávanie s podnikateľkou a bývalou modelkou Danielou K., ktorá čelí obžalobe pre prečin usmrtenia.

Záležitosť sa týka dopravnej nehody, pri ktorej 21. septembra 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorového vozidla zahynula mladá študentka Linh.

Trestný rozkaz

Podľa medializovaných informácií prechádzala osemnásťročná študentka vietnamského pôvodu po priechode pre chodcov, keď ju zrazilo vozidlo Range Rover.

To šoférovala podnikateľka Daniela K. Súd pritom už v tejto veci raz rozhodol, keď trestným rozkazom v júli 2021 uložil obžalovanej trest dva roky a sedem mesiacov väzenia, ktorý bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov. Daniela K. tiež dostala zákaz šoférovať na dobu šiestich rokov a pozostalým mala nahradiť škodu.

Pochybenie vyšetrovateľa

Keďže však obžalovaná ako aj prokurátor podali proti trestnému rozkazu odpor, vo veci muselo byť vytýčené hlavné pojednávanie.

Vyšetrovanie, ktoré sa uskutočnilo po dopravnej nehode na jeseň 2020 následne preveroval generálny prokurátor Maroš Žilinka. Vo februári 2021 oznámil, že zistil neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora. Vtedajší prezident Policajného zboru Peter Kovařík tiež konštatoval pochybenie vyšetrovateľa.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Pochybenie, Súdny proces, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Modelka, ktorá zrazila študentku Linh, sa koncom októbra postaví pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko