Pápež František ocenil prácu bezpečnostných zložiek počas svojej návštevy, osobne poďakoval šéfovi SIS (foto)

Pápež František ocenil prácu bezpečnostných zložiek počas svojej návštevy, osobne poďakoval šéfovi SIS (foto)

15.9.2021 (Webnoviny.sk) – Pápež František ocenil prácu Slovenskej informačnej služby (SIS) počas jeho návštevy. Informovala o tom hovorkyňa SIS Katarína Némová.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Prioritami SIS bolo v uplynulých týždňoch monitorovať situáciu, analyzovať možné riziká, vykonávať bezpečnostné opatrenia a spolupracovať s ostatnými bezpečnostnými zložkami SR na zaistení maximálnej bezpečnosti Svätého Otca a verejnosti na stretnutiach.

Osobné poďakovanie

Hlava katolíckej cirkvi osobne prejavila vďaku riaditeľovi SIS Michalovi Aláčovi za profesionálnu prácu, ktorú vykonali príslušníci SIS pri jeho návšteve na Slovensku. Némová dodala, že Aláč ocenil príslušníkov SIS a aj spoluprácu s príslušníkmi ostatných bezpečnostných zložiek, ktorí niekoľko týždňov pred návštevou pápeža boli v plnom nasadení a podieľali sa tak na príprave a priebehu všetkých verejných i neverejných podujatí.

„Dnes (15. septembra pozn. redakcie) možno konštatovať, že profesionalita a spolupráca bezpečnostných zložiek podstatnou mierou prispeli k tomu, aby bol Svätý Otec počas návštevy Slovenska v bezpečí,“ uviedla.

Pápež sa stretol s rómskou komunitou

Pápež František pricestoval na návštevu Slovenska v nedeľu 12. septembra. V Bratislave navštívil prezidentku a stretol sa s predstaviteľmi politického, spoločenského a kultúrneho života. Navštívil centrum Sestier Matky Terezy a tiež židovskú komunitu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pápež František v Košiciach a na sídlisku Luník IX (fotografie)

Počas utorka 14. septembra odslúžil v Prešove omšu a v Košiciach sa stretol s rómskou komunitou na Luníku IX. Na košickom štadióne sa stretol s mladými. Svoju návštevu zavŕšil v stredu 15. septembra slávnostnou svätou omšou pri Národnej svätyni v Šaštíne-Strážach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pápež František odletel z Bratislavy naspäť do Vatikánu (fotografie)

Oficiálne návštevu Slovenska ukončil na rozlúčkovom ceremoniáli na Letisku Milana Rastislava Štefánika v Bratislave, kam sa s ním prišli rozlúčiť prezidentka Zuzana Čaputová, predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger, primátor Bratislavy Matúš Vallo aj predstavitelia duchovnej obce na Slovensku.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku, pochvala
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František ocenil prácu bezpečnostných zložiek počas svojej návštevy, osobne poďakoval šéfovi SIS (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko