Policajti v Trnavskom kraji vlani pátrali po 1 716 osobách. S nahlásením nezvestných neváhajte, upozorňujú

Policajti v Trnavskom kraji vlani pátrali po 1 716 osobách. S nahlásením nezvestných neváhajte, upozorňujú

27.1.2022 (Webnoviny.sk) – V Trnavskom kraji vlani policajti vypátrali 75 percent hľadaných osôb. Ako informovala krajská trnavská polícia na sociálnej sieti, spolu pátrali po 1 716 osobách, čo je o 100 osôb menej ako v roku 2020.

„Hľadaných bolo vlani 1 263 osôb, z ktorých sa 876 podarilo vypátrať. Evidovali sme 453 nezvestných osôb a 405 z nich bolo nájdených. V pátraní bolo 254 detí a mládeže do 18 rokov veku, pričom v prevažnej väčšine išlo o úteky z detských domovov a resocializačných zariadení,“ priblížila detaily pátracej bilancie polícia.

Policajti sa v praxi stretávajú s mylnou domnienkou, že s nahlásením nezvestnej osoby treba počkať aspoň 24 hodín a až potom sa obrátiť na políciu.

„Najmä pri deťoch, mládeži, starých alebo psychicky labilnejších osobách odporúčame kontaktovať policajtov ihneď. V naliehavej životnej situácii zároveň odporúčame neriešiť problém útekom, ale skôr vyhľadať odbornú pomoc a snažiť sa problém vyriešiť,“ dodala polícia.

Viac k témam: Nezvestní, Pátranie
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti v Trnavskom kraji vlani pátrali po 1 716 osobách. S nahlásením nezvestných neváhajte, upozorňujú © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko