Prezidentka Čaputová opätovne vyzvala na účasť vo voľbách a je pripravená postupovať v zmysle ústavy (video+foto)

Prezidentka Čaputová opätovne vyzvala na účasť vo voľbách a je pripravená postupovať v zmysle ústavy (video+foto)

30.9.2023 (SITA.sk) – V sobotu je príležitosti vyjadriť svoj názor, hlas každého má rovnakú hodnotu. Takúto výzvu adresovala po odovzdaní svojho hlasu v predčasných parlamentných voľbách všetkým občanom prezidentka SR Zuzana Čaputová. „Chcem požiadať všetkých, ktorí váhajú, aby išli voliť,“ uviedla.

Zmier v spoločnosti

Podľa nej v nedeľu budeme poznať výsledky volieb, časť ľudí bude spokojná, časť však naopak nie. Jednou z najdôležitejších úloh budúcej vlády tak bude pokúsiť sa o čo najväčší zmier v spoločnosti.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

>>> Online (minúta po minúte)

„Pretože súdržnosť a zmier presahujú horizont volieb,“ zhodnotila. Práve preto je podľa nej v sobotu dôležité prísť, aby voľby vyjadrovali názor čo najväčšieho počtu obyvateľov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ako v predčasných voľbách hlasovali Ódor, Matovič, Pellegrini, Šimečka a ďalší politici (fotografie)

Najrýchlejší vznik vlády

Hlava štátu sa nechystá navštíviť žiadnu volebnú centrálu. Večer bude tráviť v kruhu svojich blízkych. Možný termín stretnutia s predsedom víťaznej strany podľa nej stanovený nie je.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie)

„Ale rozhodne som pripravená v zmysle ústavy postupovať spôsobom, ktorý bude čo najrýchlejšie viesť k vzniku novej vlády, ktorá bude mať väčšinovú podporu v parlamentne,“ prisľúbila.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/09/volebna-akt-prezidentky-zuzany-a-aputovej.mp4

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová opätovne vyzvala na účasť vo voľbách a je pripravená postupovať v zmysle ústavy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko