Prokurátor zrušil trestné stíhanie v kauze Poľovnícka chata, do celého prípadu je zaplatený policajt

Prokurátor zrušil trestné stíhanie v kauze Poľovnícka chata, do celého prípadu je zaplatený policajt

17.5.2022 (Webnoviny.sk) – Prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín 13. mája zrušil uznesenie o začatí trestného stíhanie a obvinenie v kauze Poľovnícka chata.

Zároveň uložil vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), aby vo veci znovu konal a rozhodol.

Pytliactvo a pranie špinavých peňazí

Vo veci vzniesli 7. februára obvinenie M. M. pre prečin pytliactva, A. J. pre prečin pytliactva a T. S. pre zločin legalizácie výnosu z trestnej činnosti. Informovala o Prokuratúra Slovenskej republiky vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ako uviedli, dôvodom uvedeného postupu je skutočnosť, že nitrianska krajská prokuratúra obvinila príslušníka Policajného zboru Martina J., ktorý vec vyšetroval.

Policajt zahladzoval dôkazy

Prokurátor voči nemu vzniesol obvinenie 12. apríla pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, a to v súvislosti s vedením vyšetrovania, zabezpečovaním, vyhodnocovaním a nakladaním s dôkazmi v trestnej veci.

„Uvedená skutočnosť je taká závažná, že vyžaduje zrušenie vydaného uznesenia vyšetrovateľa policajného zboru SR z dôvodu, aby neexistovala žiadna pochybnosť o zákonnosti trestného konania, vedeného proti M. M. a spol,“ napísala prokuratúra.

Dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín zároveň požiadal riaditeľa NAKA, aby vec pridelil inému vyšetrovateľovi.

Viac k témam: Pytliactvo, Trestná činnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor zrušil trestné stíhanie v kauze Poľovnícka chata, do celého prípadu je zaplatený policajt © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko