Izrael zverejní dôkazy, že nemocnicu v Gaze zasiahla raketa militantov, má aj zábery z dronu (video+foto)

Izrael zverejní dôkazy, že nemocnicu v Gaze zasiahla raketa militantov, má aj zábery z dronu (video+foto)

18.10.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda oznámila, že zverejní dôkazy, vrátane záberov z dronu a zachytenej komunikácie, ktoré podľa nej dokážu, že za smrtiaci utorňajší útok na nemocnicu v meste Gaza bola zodpovedná islamistická militantná skupina. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

„Urobíme to, pretože niekto to falošne chce hodiť na nás,“ povedal hovorca izraelskej armády Daniel Hagari, ktorý už krátko po výbuchu vyhlásil, že v inkriminovanom čase v oblasti nemocnice neoperovalo žiadne izraelské lietadlo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Pri ničivom útoku na nemocnicu zahynuli stovky ľudí, presný počet zatiaľ nie je známy. Bola to dosiaľ najsmrteľnejšia jednotlivá udalosť vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas. Niekoľko nemocníc v meste Gaza sa stalo útočiskami stoviek ľudí s nádejou, že budú ušetrení bombardovania po tom, čo Izrael nariadil všetkým obyvateľom mesta a okolitých oblastí evakuáciu do južných častí Pásma Gazy.

Painful visuals from the THE AL-AHLI BAPTIST HOSPITAL.
Al Jazeera Confirmed 500 Palestinians were killed, but independent journalists are saying the toll is 1500.
Where’s the human rights y’all talking
about?#FreeGaza #Gaza #GazaAttack #GazaCity #PalestineGenocide #Isaraelpic.twitter.com/VHeu9gQjwG— ibrahim surani (@IbrahimSurani) October 18, 2023

Palestinian father holding the remains of his son who was torn into pieces in an Israeli airstrike targeting a Hospital in Gaza. Why is the world still sleeping? Is it because it’s Gaza and not Ukraine? May Allah protect the Palestinian Muslims???#PalestineGenocide#GazaAttack pic.twitter.com/jxUIih1hVk— Saleha Shaikh V (@v_saleha) October 18, 2023

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Izrael zverejní dôkazy, že nemocnicu v Gaze zasiahla raketa militantov, má aj zábery z dronu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet