Hasiči v Grécku naďalej zápasia s lesnými požiarmi, oheň sa stále šíri severne od Atén

Hasiči v Grécku naďalej zápasia s lesnými požiarmi, oheň sa stále šíri severne od Atén

19.7.2023 (SITA.sk) – Grécko naďalej bojuje s lesnými požiarmi v blízkosti hlavného mesta Atény a tiež v ďalších častiach krajiny. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Požiar, ktorý v pondelok vypukol juhovýchodne od Atén a v blízkosti obľúbených prímorských mestečiek je podľa gréckej hasičskej služby už pod kontrolou.

Objavujú sa nové požiare

Situácia v blízkosti prímorského letoviska Loutraki v regióne Peloponéz, kde v pondelok vypukol druhý rozsiahly požiar, sa podľa hasičov zlepšila, no občas sa objavujú nové požiare, pri ktorých zasahujú hasičské jednotky.

Väčšina hasičov sa však teraz sústreďuje na rozsiahly požiar, ktorý vypukol v pondelok neskoro večer v oblasti Dervenochoria severne od Atén.

Požiare spôsobili veľké škody

Požiar, ktorý sa stále šíri a smeruje na juhozápad, sa podľa hasičskej služby snaží dostať pod kontrolu 250 hasičov so 75 hasičskými autami, 11 lietadlami a deviatimi vrtuľníkmi.

Požiare od pondelka spôsobili veľké škody, spálili domy, zabili zvieratá a zničili pôdu, čo prinútilo úrady, aby viaceré oblasti preventívne evakuovali. Zatiaľ nehlásia žiadne ľudské obete.

Pomôžu aj slovenskí hasiči

Likvidovať požiare v Grécku idú aj slovenskí hasiči s technikou. Hasičský a záchranný zbor reagoval na žiadosť Grécka o vyslanie modulu pozemného hasenia s využitým vozidiel na pomoc s hasením lesných požiarov.

Ponuka Slovenska bola gréckou stranou akceptovaná, informuje v tlačovej správe Katarína Križanová, hovorkyňa Prezídia hasičského a záchranného zboru (HAZZ) SR.

Na pomoc do Grécka bude podľa Križanovej vyslaných 31 príslušníkov HaZZ z modulu pozemného hasenia z celého Slovenska a logistická skupina zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Odchod príslušníkov na pomoc do Grécka je v stredu o 11:30 hod. zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Nasadenie tímu je plánované v regióne Attika (oblasť Atén).

Viac k témam: Hasiči, Lesné požiare
Zdroj: SITA.sk – Hasiči v Grécku naďalej zápasia s lesnými požiarmi, oheň sa stále šíri severne od Atén © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet