Rusi chcú stále dosiahnuť pôvodné ciele, podľa odborníkov im Donbas nestačí a snažia sa zabrať oveľa väčšie územie

Rusi chcú stále dosiahnuť pôvodné ciele, podľa odborníkov im Donbas nestačí a snažia sa zabrať oveľa väčšie územie

6.7.2022 (Webnoviny.sk) – Cieľom Ruska na Ukrajine zostáva zmena režimu v Kyjeve a oslabenie suverenity akéhokoľvek ukrajinského štátu, ktorý zostane po ruskej invázii. Na svojom webe to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko bude pokračovať

Tajomník ruskej štátnej bezpečnostnej rady Nikolaj Patrušev v utorok vyhlásil, že ruská vojenská operácia na Ukrajine bude pokračovať, kým Rusko nedosiahne svoje ciele – ochranu civilistov pred „genocídou“, „denacifikáciu“ a demilitarizáciu Ukrajiny, a kým Ukrajina nepristúpi na trvalú neutralitu medzi Ruskom a NATO.

Zopakoval tak slová ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý takto ospravedlňuje vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine.

Donbas im stačiť nebude

Patruševovo preformulovanie Putinových pôvodných cieľov podľa ISW výrazne naznačuje, že Kremeľ nepovažuje nedávne ruské územné zisky v Luhanskej oblasti za dostatočné na dosiahnutie počiatočných cieľov „špeciálnej operácie“, a Kremeľ sa v skutočnosti pripravuje na dlhotrvajúcu vojnu s úmyslom zabrať oveľa väčšie časti Ukrajiny ako len Donbas.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi chcú stále dosiahnuť pôvodné ciele, podľa odborníkov im Donbas nestačí a snažia sa zabrať oveľa väčšie územie © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet