Už žiadne prerozdeľovanie migrantov, povedal rakúsky minister vnútra Nehammer

Už žiadne prerozdeľovanie migrantov, povedal rakúsky minister vnútra Nehammer

Nemecký denník Welt informoval 12. mája o tom, že Európsky komisár pre vnútorné záležitosti EÚ Ylva Johansson (obr. 3) požiadal krajiny EÚ o pomoc Taliansku prijatím utečencov z Líbye, ktorí opäť pristávajú v hojnosti na ostrove Lampedusa blízko Sicílie. Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer to odmieta: ′′ Distribúcia nie je riešenie, ale súčasť problému.”

Rakúsko preto kategoricky odmieta prijatie utečencov z Talianska zo strany štátov EÚ. ′′ Distribúcia nie je riešenie, ale skôr časť problému a tiež by sa zhoršila situácia krajín na vonkajších hraniciach EÚ,” uviedol minister vnútra Karl Nehammer (ÖVP) pre WELT. Diskusia o prerozdelení migrantov zlyhala pred rokmi, dodal nemecký denník.
′′ Vyžaduje si solidaritu s Talianskom a vyzývam ďalšie členské štáty, aby pomohli s prerozdelením, ′′ povedal Johansson v pondelok. Z lodí prichádzajúcich na malý ostrov Lampedusa na niekoľko dní výrazne viac migrantov – viac ako 2000 v krátkom čase. Minister vnútra Rakúska Karl Nehammer (obr. 3) odpovedal: ′′ Hovorím jasne: Táto politika sa nesmie ďalej pripútať, to je úplne nesprávny signál. Skôr potrebujeme rýchle postupy na vonkajších hraniciach a efektívne dohody o návrate. ′′ Každý, kto nemá právo zostať v Európe, sa musí okamžite vrátiť do svojej domovskej krajiny. ′′ Prerozdelenie do iných európskych krajín – najmä Nemecko, Rakúsko a Švédsko – podporuje podnikanie pašerákov, ktorí zneužívajú utrpenie ľudí.” Vedie k tomu, že sa čoraz viac ľudí vydáva na nebezpečnú cestu. A situácia sa zhoršuje tým, že sa ľudia bez povolenia na pobyt nevrátia efektívne.”, uviedol rakúsky minister vnútra.
Čo sa týka vlastnej krajiny, politik ÖVP uviedol, že Rakúsko už patrí medzi najviac zaťažené krajiny Európskej únie a že ′′ výrazne prispieva ′′ k plneniu medzinárodných záväzkov. Minister vnútra vyzval aj Európsku komisiu, aby sa namiesto distribúcie zamerala na repatriáciu: ′′ Iba rýchlymi a účinnými repatriáciami je možné dosiahnuť udržateľné zlepšenie napätej migračnej situácie v celej Európe.”, uviedol Nehammer.
Welt dodáva: ′′ Napriek krátkodobému nárastu počtu utečencov je počet žiadostí o azyl v Taliansku od začiatku roka výrazne nižší ako v Nemecku. Informuje o tom Európsky podporný úrad pre azyl (EASO) s odvolaním sa v novej dôvernej správe o súčasnej migračnej situácii v Európe. Podľa toho bolo v Nemecku podaných 30 žiadostí o azyl od januára do konca apríla, Taliansko len 12 154. Vo Francúzsku to bolo 23 179 a v Španielsku to bolo 15 956. Najviac azylu žiadatelia v Taliansku majú pôvod v Nigérii (14 %), Bangladéš (13 %) a Pakistan (12 %).”
Rakúska vláda čelí xvolanému pokusu o odvolanie, ako som už písal, tentoraz dopyt po odstúpení priamo kancelárovi Kurzovi za údajné klamanie pred výborom vyšetrovania parlamentu. Prokuratúra pre korupciu zvažuje podanie žaloby. Samotný kurz dal jasne najavo, že ′′ jeho svedomie je čisté ′′ a obvinil opozíciu, že sa za každú cenu snaží opustiť funkciu. ′′ Rešpektujem naše zákony a ústavu, ale odmietam rešpektovať zákon prírody, že kancelár musí byť sociálny demokrat “, povedal Kurz doslova, čím nazval svojho hlavného vyzývateľa, socialistov (SP7) ako hlavného podnecovateľa konštanty postupnosť vypovedania a požiadavky rezignácie. Odmietavý postoj Kurz Muss Weg – Kurz musí ísť zohráva veľkú rolu v politike prijímania a prerozdeľovania migrantov, ktorých stále zastáva nemecká kancelárka Angela Merkel, nech súdi láskavý čitateľ.
Autor: Ivan David
0Shares
Svet