Atlantída ODHALENÁ? Historici OHROMENÍ!

Atlantída ODHALENÁ? Historici OHROMENÍ!

ATLANTÍDA by mohla byť konečne objavená po tom, čo skupina zdanlivo „umelo vytvorených štruktúr“ v severnom Atlantickom oceáne zanechala historikov ohromených, tvrdí dokument.

Mnohí zasvätili svoj život hľadaniu mýtického mesta, o ktorom prvýkrát napísal grécky filozof Platón v roku 360 pred naším letopočtom. Objav na Azorských ostrovoch neďaleko Portugalska však viedol historikov k presvedčeniu, že krajina, ktorá dnes preniká do mora, by mohla byť súčasťou strateného mesta Atlantída. Archeológ Nuno Ribeiro z Portugalskej asociácie archeologického výskumu tvrdí, že umelecké diela nájdené na ostrove naznačujú, že Azory boli vyrobené človekom a obsadené ľuďmi pred tisíckami rokov.

Zistenia pána Ribeira boli odhalené počas nového dokumentu Amazon Prime „Atlantída: Dôkaz, ktorý nechal historikov bez slov“.

Rozprávač prezradil: „Niektorí ľudia veria, že ostrovy by mohli byť vrcholmi hôr Atlantídy.

„Všetky ostrovy majú sopečný pôvod, hoci niektoré, ako napríklad Santa Maria, nemajú zaznamenanú žiadnu aktivitu, odkedy boli ostrovy osídlené.

„Azory sú jedny z najvyšších hôr na planéte.“ Píše portál Express.co.uk

„Portugalský archeológ Nunu Ribeiro identifikoval na ostrove malý počet stavieb, ktoré boli použité na pohrebiská, a to už pred 2 000 rokmi.“

Zdá sa, že niektoré stavby sú z doby kamennej, čo naznačuje, že v tom čase existovala civilizácia, ktorá bola dostatočne pokročilá na to, aby cestovala a kolonizovala vzdialené ostrovy.

Hovorí sa, že doba kamenná sa odohrala medzi rokmi 9 600 pred naším letopočtom a 2000 pred naším letopočtom, stovky rokov po Platónových tvrdeniach.

Nie je to však prvýkrát, čo ľudia tvrdili, že našli Atlantídu.

Nachádza

Azory nájdete pri pobreží Portugalska (Obrázok: GOOGLE)

V piatok sa ukázalo, že na britskom pobreží sa skrýva obrovské 8 000 rokov staré starobylé mesto.
0Shares
Zaujímavosti