Kongresman žiada Billa Gatesa, aby vysvetlil, prečo skupuje obrovské množstvo poľnohospodárskej pôdy, zatiaľ čo hovorí Američanom, aby prestali jesť mäso.

Kongresman žiada Billa Gatesa, aby vysvetlil, prečo skupuje obrovské množstvo poľnohospodárskej pôdy, zatiaľ čo hovorí Američanom, aby prestali jesť mäso.

Kongresman z Južnej Dakoty žiada, aby bol Bill Gates predvedený pred výbor, aby vysvetlil, prečo kupuje obrovské množstvo poľnohospodárskej pôdy v Spojených štátoch, a zároveň hovorí Američanom, aby prestali jesť mäso.

Ako sme zdôraznili začiatkom tohto mesiaca, Gatesovi, ktorý už vlastní takmer 270 000 akrov pôdy v USA, bola udelená zákonná právomoc kúpiť ďalších 2100 akrov v Severnej Dakote napriek protestom miestnych obyvateľov.

Gates obchádza zákon o vlastníctve poľnohospodárskych podnikov z roku 1932 tým, že sa zaväzuje prenajať pôdu späť poľnohospodárom po dokončení nákupu.

Kongresman z Južnej Dakoty Dusty Johnson teraz žiada odpovede.

„V nedávnych správach sa ukázalo, že pán Gates je najväčším súkromným vlastníkom poľnohospodárskej pôdy v Amerike – v súčasnosti vlastní takmer 270 000 akrov poľnohospodárskej pôdy v 19 štátoch. Pre porovnanie, priemerná veľkosť farmy v roku 2021 bola 445 akrov, podľa Ekonomickej výskumnej služby Ministerstva poľnohospodárstva Spojených štátov. Som presvedčený, že podiel pána Gatesa vo veľkej časti nášho národa je významnou časťou, ktorú by výbor nemal ignorovať,“ napísal Johnson v liste adresovanom predsedovi výboru Davidovi Scottovi.

Na Twitteri sa tiež spýtal, ako je možné, že Gates, ktorý kupuje obrovské množstvo poľnohospodárskej pôdy, je v súlade s tým, že Američanom hovorí, aby nejedli mäso.

„Bill Gates je najväčším vlastníkom poľnohospodárskej pôdy v USA. Som zvedavý, čo sa plánuje pre túto neuveriteľne produktívnu ag krajinu vzhľadom na to, že verí, že rozvinuté krajiny ako Amerika „by nemali jesť žiadne červené mäso“. Ako súvisia jeho nákupy pozemkov s týmito ambíciami?“ spýtal sa Johnson.

Kongresman vo svojom liste tiež zdôraznil otázku mäsa.

„Výbor by sa mal zaujímať o vlastníctvo pána Gatesa a plány na jeho výmeru, pretože bol vedúcim hlasom v úsilí o „syntetické mäso“. V roku 2021 bol pán Gates citovaný, aby povedal, že „všetky bohaté krajiny by mali prejsť na 100 percent syntetické hovädzie mäso“ v boji proti zmene klímy,“ napísal Johnson.

V rozhovore pre Fox News Johnson tiež požadoval vedieť, aké plány má Gates s poľnohospodárskou pôdou.

Johnson tvrdil, že „na vlastníctve poľnohospodárskej pôdy záleží, veľa“, poznamenal, ako „nikto ju nekupoval rýchlejšie ako Bill Gates.“

Gates teraz vlastní 268 984 viacúčelových pozemkov v 19 štátoch.

nula

0Shares
Zaujímavosti