Ak vás bolia kĺby, prestaňte jesť týchto 5 potravín

Ak vás bolia kĺby, prestaňte jesť týchto 5 potravín

Ak pri prebudení bojujete s bolesťou kĺbov a stuhnutosťou kĺbov, mali by ste niečo urobiť okamžite, namiesto toho, aby ste užívali lieky a len maskovali príznaky a predchádzali ďalším komplikáciám.

V niektorých prípadoch môže byť bolesť kĺbov normálna, napríklad po zranení. K tomu dochádza v dôsledku zvýšeného prietoku krvi, zníženej pohyblivosti a opuchu. Bolesť sa môže objaviť aj po cvičení.

Existuje však nevysvetliteľná chronická bolesť kĺbov, ktorá sa vyskytuje v dôsledku zápalu v tele. Táto bolesť je spôsobená tým, čo robíte s telom, takže by ste jej mali okamžite zabrániť a liečiť sa.

Existuje mnoho zápalových potravín, ktoré mnohí z nás konzumujú pravidelne, nevediac, že ich konzumácia môže spôsobiť bolesť a zápal.

Dnes vám predstavíme zoznam 5 zápalových potravín, ktoré by ste mali okamžite odstrániť zo svojho jedálnička!

1. Rafinované sacharidy a lepok

Rafinované sacharidy a múky sú mimoriadne škodlivé pre naše zdravie, pretože sú spracované v našom tele rovnakým spôsobom ako cukor.

V skutočnosti komplexné sacharidy nie sú také zlé, zatiaľ čo jednoduchým sacharidom by ste sa mali vyhnúť, pretože spolu s lepkom zvyšujú hladinu AGE a vedú k zápalu.

Nezabudnite sa vyhnúť zemiakom, múke, cukru a ryži a zamerajte sa na komplexné sacharidy z orechov, zeleniny, semien, fazule a celých zŕn.

2. Cukor

Je známe, že cukor je veľmi návykový a škodlivý. Môže spôsobiť obezitu, cukrovku, rakovinu a rôzne iné typy chorôb bolesti.

Podľa Národného inštitútu zdravia, keď sa naše telo snaží spracovať cukry, zvyšujú hladinu AGE a vedú k zápalu a oxidačnému stresu.

Preto je veľmi dôležité obmedziť príjem cukru a potravín, ktoré ho obsahujú, ako sú limonády, cukrovinky, sladkosti, ovocné šťavy, obväzy a spracované potraviny. Zamerajte sa na celé zrná a venujte pozornosť potravinám označeným ako „nízkotučné“.

3. Rastlinné oleje a transmastné kyseliny

Rastlinné oleje sú veľmi nezdravé, pretože sú nadmerne spracované a naplnené omega-6 polynenasýtenými mastnými kyselinami, ktoré môžu spôsobiť zápal. Trans tuky, na druhej strane, môžu spôsobiť srdcové choroby.

Konzumácia rastlinných olejov môže v skutočnosti tvoriť nezdravú rovnováhu omega 6 až omega 3 tukov, ktoré by sa mali konzumovať v pomere 1:1, čo nie je prípad väčšiny západných diét.

 

Takže sa uistite, že sa vyhnete kukurici, slnečnici, repke, sóji a bavlne. Vaša strava by mala obsahovať ľanové semienko, orechy, tekvicové semená a avokádo.

Vždy môžete vyskúšať tzv. panvicové restovanie (s použitím malého množstva oleja na vysokej teplote na nepriľnavej panvici) so zeleninovým vývarom. Podľa rôznych odborníkov sú organické kokosové orechy a olivový olej skvelé na varenie. Sú nefiltrované, prirodzené a úplne bezpečné.

4. Nočný zber zeleniny

Aj keď sme neustále informovaní, aby sme do našej každodennej stravy zahrnuli viac zeleniny, odporúča sa vyhnúť sa jednej skupine.

V skutočnosti skupina zahŕňajúca zemiaky, paradajky, papriku a baklažány spôsobuje bolesť v prípade zvýšenej citlivosti na kalcitriol a solanín. Obe látky sa v nich nachádzajú.

Preto je dôležité zistiť, či sú hlavnou príčinou vašich problémov. Aby to zistili, musia byť vylúčené zo stravy najmenej na 3 týždne.

Ak všetko zostane rovnaké a bolesť sa objaví po ich opätovnej konzumácii, mali by ste vedieť, že vám skutočne spôsobujú problém. V niektorých prípadoch môže ich tepelné spracovanie zmierniť problém.

5. Mliečne výrobky

Počet ľudí, ktorí vylučujú mliečne výrobky zo stravy, neustále rastie. Je to spôsobené neznášanlivosťou laktózy alebo neschopnosťou stráviť cukry z mlieka.

Dr. Amy Myers, autorka autoimunitných riešení, tvrdí, že mliečne bielkoviny môžu mať negatívne účinky, ako je zápal a narušenie rovnováhy tela. Vždy môžete použiť nemliečne, rastlinné alternatívy vo forme kravského, ovčieho a kozieho mlieka.

Okrem toho si môžete vybrať mandle, konopné a kokosové mlieko, ktoré sú zdravé a chutné. Je veľmi dôležité používať výrobky bez karagénanu, pretože táto prísada môže tiež výrazne poškodiť vaše zdravie.

Akonáhle odstránite tieto potraviny z vašej stravy, všimnete si výrazné zlepšenie. Nakoniec znížite bolesť a zápal, odstránite potrebu liekov proti bolesti a zvýšite svoje celkové zdravie!

Zdroj: Ak vás bolia kĺby, prestaňte jesť týchto 5 potravín

Foto: Screenshot foto archiv

0Shares
Zdravie Žena