Imunológ Šinkora šokuje: Radím zložiť rúška u všetkých, ktorí sú vakcinovaní a imúnni. A u tých, čo sa neboja

Imunológ Šinkora šokuje: Radím zložiť rúška u všetkých, ktorí sú vakcinovaní a imúnni. A u tých, čo sa neboja

Počty nakazených koronavírusom klesajú aj u nás, a tak sa Slovensko pomaly vracia k ako tak normálnemu životu. Český imunológ Jiří Šinkora si myslí, že už je po všetkom. Rovnako si myslí, že rúška aj domáca izolácia boli najväčšou katastrofou.

„Som presvedčený, že v zásade je už po všetkom. Ukazujú to všetky čísla,“ konštatuje imunológ Šinkora píše český portál irozhlas.cz. Podľa imunológa to ukazujú nielen klesajúce počty nakazených, ale tiež prudko klesajúce počty ľudí v nemocniciach či počty umierajúcich.

Ak sa bude našej imunite koronavírus pripomínať, potom bude celoživotná!

Jiří Šinkora pochádza z okresu Náchod, ktorý patril k najhoršie postihnutým v Česku, no teraz je na presne opačnom konci a má najmenej novo nakazených. „Vírus ide republikou a tam, kde ste dobrí, budete zajtra zlí. Potom snáď dobrí a snáď navždy dobrí,“ konštatuje imunológ, ktorý rovnakú logiku vidí aj vo vývoji v Ázii, kde sa mnohé krajiny stretávajú s veľkým nárastom pozitívnych prípadov. „Pretože boli dobrí. To je presne to, čo sa stalo u nás v Náchode. My sme boli dobrí, potom to buchlo a teraz tam nie je nič,“ dodáva Šinkora, podľa ktorého ale získaná imunita vydrží dlho.

„Úplne najlepšie bude keď zložíme rúška a koronavírus medzi nami začne cirkulovať. A bude sa tej imunite znovu a znovu pripomínať. Potom bude tá imunita celoživotná,“ šokujúco tvrdí imunológ. Šinkora poukazuje aj na to, že štyri ďalšie typy koronavírusov seniorom nič vážne nespôsobujú, pretože si ich pamätajú z čias, kedy boli deťmi. „Majú tú smolu, že keď im bolo 65, tak prišla piata vlna koronavírusu a oni sú v tom štádiu života, kedy je pre nich nový koronavírus smrtiaci. Je to ale generačná vec,“ vysvetľuje imunológ.

Viac info na hlavnydennik.sk

0Shares
Zdravie