Rakúsko: Žena obvinená z ublíženia na zdraví za to, že vo Viedni dobodala sýrskeho migranta, ktorý sa ju pokúsil znásilniť

Rakúsko: Žena obvinená z ublíženia na zdraví za to, že vo Viedni dobodala sýrskeho migranta, ktorý sa ju pokúsil znásilniť

Viedenská polícia zverejnila informáciu o tom, že sýrsky migrant sa pokúsil znásilniť mladú ženu, až tri dni po tom, čo o to požiadala tlač. Polícia ženu obvinila aj z „ublíženia na zdraví“ za to, že útočníka bodla, napriek tomu, že muž bol zadržaný za pokus o znásilnenie.

Minulý týždeň v utorok krátko pred polnocou chcela 22-ročná žena vstúpiť do vchodových priestorov svojho bytového domu na Schönbrunner Strasse v štvrti Meidling, keď ju z ničoho nič napadol. Útočník podľa rakúskych novín Kronen Zeitung ženu vytlačil na dvor, okamžite ju chytil za intímne časti tela a strhol svoju obeť na zem.

Potom však pokus o znásilnenie nabral dramatický spád: žene sa vďaka duchaprítomnosti podarilo vytiahnuť z kabelky nôž. Útočníka ním niekoľkokrát bodla, kým svoju obeť nepustil, nezobral jej kabelku a ťažko zranený utiekol. Páchateľa s reznými a bodnými ranami objavila polícia o krátky čas neskôr na neďalekej stanici metra a previezla ho do nemocnice.

Po poskytnutí lekárskej pomoci bol 24-ročný muž zatknutý. Ide o sýrskeho žiadateľa o azyl, ktorý mal pri zadržaní v krvi alkohol a vo vrecku malé množstvo marihuany. Sýrčan spočiatku trestný čin popieral.

Okrem toho prokuratúra obvinila ženu z ublíženia na zdraví. Píše portál RMX.

„Absolútne necitlivý prístup,“ povedal jej advokát Michael Dohr, rozrušený, pretože obeť je stále traumatizovaná.

 

0Shares
Šokujúce Správy Svet