Znásilnenému desaťročnému dievčatku zamietli potrat! Za interrupciou musela cestovať do iného štátu

Znásilnenému desaťročnému dievčatku zamietli potrat! Za interrupciou musela cestovať do iného štátu

To nie je Kábul to je Amerika

Otrasný prípad desaťročného dievčatka z amerického Ohia ilustruje dopad vyjednávajúceho rozhodnutia Najvyššieho súdu, ktorý zrušil ústavné právo na potrat v Spojených štátoch. Vo svojom rodnom štáte jej bola zamietnutá interrupcia. Školáčka, obeť znásilnenia, tak musela cestovať do susedného štátu, aby podstúpila zákrok.

Obeťou znásilnenia sa stalo iba desaťročné dievčatko z amerického Ohia. Dievčatko, ktoré ešte chodí na základnú školu, po zneužití otehotnelo. V jej rodnom štáte jej bol ale zamietnutý potrat. Americký najvyšší súd zrušil po takmer 50 rokoch ústavné právo na potrat.

Dievča bolo šesť týždňov a tri dni tehotná, teda nebola spôsobilá podstúpiť umelé ukončenie tehotenstva. Ako uvádza britský The Guardian, po verdikte Najvyššieho súdu v Ohiu nemôžu ženy podstúpiť zákrok po šiestich týždňoch tehotenstva, pretože v tomto období vraj už môže byť zaznamenaný tlkot srdca.

Dievča, ktoré si prešlo úplným peklom, sa tak ocitlo v bezvýchodiskovej situácii. Školáčke podala pomocnú ruku lekárka, ktorá sa stará o obete sexuálneho násilia. Rozhodla sa kontaktovať gynekologičku Caitlin Bernardovú z Indianapolis a poprosila ju o pomoc. V Indiane zatiaľ zákonodarcovia nezakázali ani neobmedzili potraty.

Dievča teda mohlo odcestovať do susedného štátu a vďaka pomoci Bernardovej podstúpiť potrat. Avšak za pár týždňov už situácia v Indiane môže byť iná. „Je ťažké si predstaviť, že za pár krátkych týždňov nebudeme schopní takúto starostlivosť poskytnúť,“ uviedla Bernardová pre Newsweek.

Podrobnosti o prípade malého dievčatka nie sú známe. Zrejme kvôli veku obete. Avšak príbeh začal kolovať po sociálnych sieťach. „Ohio odoprelo potrat desaťročnej obete zneužívania,“ napísal generálny prokurátor Severnej Karolíny Josh Stein na Twitter a dodal, že iba za tri dni prekročila šesťtýždňový limit. „To je šialené. Má desať rokov!“ dodal.

0Shares
Šokujúce