Americké noviny obvinili Bidena, že si vzal peniaze od Rusov

Americké noviny obvinili Bidena, že si vzal peniaze od Rusov

Prijal Joe Biden (78) peniaze od ruského lobistami pracujúceho pre Nord Stream 2?

Také obvinenia proti novému prezidentovi USA uviedol New York Post s odvolaním na dokumenty Federálnej volebnej komisie. V roku 2020 Richard Burt, lobista napojený na Rusko a kontroverzné plynovod, venoval na kampaň Joe Bidena celkom 14 000 dolárov. Nedávno sa nová americká administratíva neočakávane vzdala sankcií voči spoločnosti, ktorá plynovod stavia.

New York Post vzniesol silná obvinenia proti Joe Bidenovi. Novinári s odvolaním na dokumenty Federálna volebná komisia argumentujú tým, že ruský lobista združený so spoločnosťou Nord Stream 2 pridal do volebných financií Joe Bidena štedrý dar. Nie sú to našťastie milióny. Richard Burt, lobující za Nord Stream 2, venoval fondu Biden Victory Fund celkom 14 000 dolárov. Čo sa stalo potom? Donedávna Biden kriticky hovoril o Nord Stream 2, ale potom došlo k záhadnému obratu a americká vláda rezignovala na uvalenie sankcií na spoločnosť, ktorá stavia plynovod z Ruska do Nemecka.

Od sankcií sa ustúpilo, pretože plynovod je tak ako tak dokončený na 90 percent a sankcie by „mali negatívny dopad na vzťahy s USA s Európskou úniou a ďalšími európskymi spojencami“. Bolo toto rozhodnutie výsledkom rokovaní lobistami spojeného s Moskvou? Keď New York Post v tejto veci spochybňoval volebný výbor demokratov, bolo povedané, že Richard Burt počas darcovstva nezverejnil, že je zahraničným lobistom. Peniaze boli nakoniec vrátené.

Autor: Jiří Motyčka

0Shares
Ekonomika Svet