David Icke bol vylúčený z EÚ, a bol označený za „teroristu“

David Icke bol vylúčený z EÚ, a bol označený za „teroristu“

Davidovi Ickemu bol podľa jeho syna Garetha Ickeho zakázaný vstup do EÚ a bol označený za „teroristu tretieho stupňa“.

Verejný rečník a bývalý televízny moderátor BBC sa mal tento víkend zúčastniť na podujatí v Amsterdame, ale teraz mu bude údajne na obdobie dvoch rokov zabránené vstúpiť do ktorejkoľvek krajiny Európskej únie.

„Dostal som e-mail od Holanďanov. Môjmu otcovi Davidovi Ickemu bol na dva roky zakázaný vstup do EÚ,“ tweetoval Gareth Icke. „Tvrdia, že je teroristom tretieho stupňa,“ dodal.

„Starému mužovi je zakázaný vstup do Holandska,“ napísal Icke v ďalšom tweete. „Nulové odsúdenia, nulové spáchané trestné činy. Zakázané vládou. Páni.“

Mesto Amsterdam tiež požiadalo holandský IND (Imigračná a naturalizačná služba), aby „vyšetril, či Ickemu môže byť zamietnutý vstup do krajiny“, čo bolo odvolanie, ktoré bolo zjavne úspešné.

Obec sa sťažovala, že Icke v minulosti urobil „antisemitské vyhlásenia, ktoré sú neprijateľné a hlboko zraňujúce“, hoci neuviedla žiadne konkrétne príklady.

Ten istý orgán dokonca požiadal, aby v prípade, že by Ickemu bol umožnený vstup do krajiny, jeho prejav na podujatí „pozorne sledoval prokurátor, aby posúdil, či sa robia trestné vyhlásenia“.

Otázky týkajúce sa tejto udalosti boli položené aj v holandskom parlamente.

0Shares
Zaujímavosti