Čo je dôležité pre dobrého výrobcu tesnení?

Čo je dôležité pre dobrého výrobcu tesnení?

Rôzne tesnenia sa nachádzajú všade okolo nás. Zväčša sú to súčiastky, ktoré si prakticky „nevšímame“, avšak keď sa tesnenie na čomkoľvek poškodí, rýchlo to zistíme. V domácnosti to ešte nemusí byť žiadna tragédia, ale v priemysle vo výrobnej hale môže od rýchlej výmeny závisieť dodržanie termínu dôležitej zákazky.

 

Ak tlačí čas odovzdania zákazky, rýchlosť dodania je to, čo rozhoduje

 

Pri výrobe akýchkoľvek tesnení, či už rotačných, plochých tesnení, alebo iných druhov je preto dôležitá nielen schopnosť vyrobiť kvalitné tesnenie na mieru podľa požiadaviek zákazníka, ale aj vyrobiť ho expresne rýchlo, aby zdržanie vo výrobe bolo čo najmenšie. A nehovoríme o čase výroby a dodania, ktorý by sa počítal na dni, ale na hodiny.

 

Áno, práve schopnosť dodať potrebné tesnenia na mieru pri optimálnom polotovare na sklade už do 24 hodín je to, čo dokáže odlíšiť výrobcov. V takýchto prípadoch totižto nutne nemusí vyhrať najlacnejšia ponuka, ale dôležitým faktorom pri rozhodovaní je práve rýchlosť dodania.

 

Bez schopnosti vyhovieť zákazníkovi v maximálnej miere sa zákazky nevyhrávajú

 

V krízových situáciach je rýchlosť dôležitá, ale výroba tesnení nie je len o rýchlosti. Ako už bolo povedané, dôležitá je v prvom rade schopnosť vyrobiť aj atypické tesnenie ak to zákazník potrebuje. Ak výrobca tesnení dokáže ponúknuť zákazníkovi aj to, čo ostatní nie, zákazku má istú.

 

Aby si zákazník vedel vybrať najvhodnejšiu možnosť tesnenia pre jeho konkrétnu aplikáciu, potrebuje aj kvalitné technické poradenstvo a konzultácie doplnené diagnostikou a meraniami priamo u zákazníka. Na to je samozrejme potrebný odborne vyškolený personál výrobcu tesnení.

 

A samozrejme to, čo platí pri akomkoľvek výrobku, platí aj pri tesneniach. Bez kvalitných a moderných výrobných technológii a postupov nemôžu vzniknúť naozaj kvalitné tesnenia, ktoré neprepustia nič, čo nemajú.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: arsslawa / Shutterstock.com

0Shares
Veda a technika