Čína našla vysvetlenie „záhadného objektu“, ktorú spozoroval ich rover na Mesiaci

Čína našla vysvetlenie „záhadného objektu“, ktorú spozoroval ich rover na Mesiaci

Čína našla vysvetlenie záhadnej „chaty“, ktorú jej rover Yutu 2 spozoroval na Mesiaci koncom minulého roka. Keď sa lunárny rover priblížil bližšie, záznam jeho činnosti odhalil, že objekt bol v skutočnosti len skala na okraji krátera.

K tomuto odhaleniu došlo, keď sa lunárne vozidlo priblížilo k útvaru, o ktorom sa kedysi predpokladalo, že je vysoký ako parížsky Víťazný oblúk, uvádza sa v príspevku uverejnenom v piatok na čínskom mediálnom kanáli „Our Space“ (Náš vesmír), ktorý je pridružený k Čínskemu národnému vesmírnemu úradu. Namiesto toho bol oveľa menší a mal zvláštny tvar. Pri bližšom pohľade skala vyzerala ako „nefritový králik“, ktorý drží mrkvu, uvádza sa v príspevku.

„Povrch Mesiaca tvorí 38 miliónov kilometrov štvorcových skál, takže by bolo astronomicky výnimočné, keby to bolo niečo iné,“ napísal na Twitteri novinár Andrew Jones zo Space News. „Ale hoci je nefritový králik/skala malá, pre niektorých bude aj monumentálnym sklamaním.“

Ach, to je úžasné. Blízko k slzám. Ourspace zverejnil aktualizáciu „záhadnej chaty“ a je taká nedotiahnutá, až je geniálna. Je to len malá skala na okraji krátera, ktorú teraz pre jej vzhľad nazývajú „nefritový králik“.

zdroj:

https://t.co/frrMKH7RWM

https://t.co/GFCIRzqmDu

pic.twitter.com/jpDLDS8TZu

— Andrew Jones (@AJ_FI) January 7, 2022

Podľa príspevku Our Space sa tento objav zhoduje s tým, že rover prekonal viac ako 1 000 metrov jazdy, čím dosiahol významný míľnik pred svojím trojročným výročím, ktoré si v utorok pripomenie pristátie na odvrátenej strane Mesiaca v roku 2019. Čína pristála na Yutu 2 v rámci svojej bezpilotnej misie Chang’e 4. Píše portál CBS news.

screen-shot-2022-01-10-at-1-52-52-pm.png

Yutu 2 sa pozrela bližšie na objekt a zistil, že sa jedná o skalu v tvare králika. 

 

0Shares
Zaujímavosti