Vojnová svadba na Ukrajine! Aj v pekle bojov ľudia prejavujú nádej + VIDEO

Vojnová svadba na Ukrajine! Aj v pekle bojov ľudia prejavujú nádej + VIDEO

Foto: Svadba na ukrajine foto sceenshot youtube The Guardian

Malý záblesk nádeje počas ničivej vojnovej situácie na Ukrajine. Novinári sa zúčastňujú na dojímavej chvíli šťastia medzi ťažko ozbrojenými vojakmi neďaleko Kyjeva, informujú Bild a The Guardian.

Uprostred vojny, ničenia, ale aj bojovej odvahy sa na fronte konala svadba!

Lesja a Valerij sú spolu už dlho a v súčasnosti bojujú v jednotke civilnej obrany. Dátum svadby si stanovili už dávnejšie, ale rozhodli sa ho dodržať a včera vstúpili do manželského zväzku, informuje The Guardian.

Odložiť svadbu kvôli Putinovi? Žiadna možnosť! Oslavujú život a lásku. Nevesta a ženích a ich hostia majú namiesto svadobných šiat a svadobných kabátov oblečené uniformy, maskáče. Nechýba však ani torta, šampanské, kvety a dokonca ani tradičná hudba z kobzy, ukrajinského strunového nástroja.

Nevesta je šťastná, „ale moje srdce plače,“ hovorí. Zvyčajne sa stará o detské skupiny v skautingu a teraz sú všetky „jej“ deti na úteku, rovnako ako jej dcéra (18). Napriek nepriaznivým okolnostiam je aj na tomto vojenskom kontrolnom stanovišti neďaleko Kyjeva šťastie. Prvý pokus o usporiadanie ceremónie však zmarili výbuchy bômb. Až o hodinu neskôr si Lesja a Valerij mohli povedať „áno“.

Prišiel aj slávny hosť: boxerská legenda Vladimir Kličko, mladší brat starostu Kyjeva Vitalija Klička. „Život ide ďalej, nech sa deje čokoľvek,“ hovorí. To je podľa neho posolstvo tejto dojímavej svadby. „Rusi ničia, my obhajujeme život, tvorbu, kreativitu.“

Zdroj: BildThe Guardian

0Shares
Video Zaujímavosti Žena